yangın söndürme, davlumbaz söndürme, yangın söndürme cihazları, yangın tüpü dolumu, yangın söndürme araçları, yangın söndürücüler, kuzine-davlumbaz söndürme, söndürme sistemleri, yangın algılama sistemleri, izmir, yangın tüpü, fm200 söndürme, co2 söndürme
17.08.2018

Davlumbaz Söndürme Sistemleri

Davlumbaz yangın söndürme sistemleri özellikle mutfaklarda kullanılan davlumbazlarda biriken yağ ve kirler herhangi bir yangın çıkma olasılığını arttırır. Davlumbazlarda oluşan yangınları söndürmek ise diğer yangın türlerine göre daha zorludur. Bu sebeple davlumbaz yangınları için farklı bir yangın söndürme sistemi kullanılması gerekir.

Mutfaklarda bulunan yanıcı yağlar ve yüksek ısı birleşerek oluşacak yangını söndürülmesi zor bir hale getirir. Bu sebeple otel mutfakları, cafe mutfakları, yemek fabrikaları ve diğer işletme mutfakları gibi alanlarda mutlaka davlumbaz yangın söndürme sistemleri kullanılmalıdır. Davlumbaz yangın söndürme sistemlerinde davlumbaz içerisine çeşitli algılayıcılar yerleştirilir. Bu algılayıcılar davlumbaz içerisinde ve fritöz gibi yanıcı olabilecek alanlarda oluşacak herhangi bir yangını tespit ederek devreye girer. Mutfak yangınları için davlumbaz söndürme sistemleri en çok tercih edilen ve sorunsuz şekilde çalışan sistemlerdir.

Davlumbaz yanın söndürme sistemlerinin de tıpkı diğer yangın söndürme sistemlerinde olduğu gibi belirli periyotlarda bakımlarının yapılması gerekir. Diğer sistemlerde olduğu gibi davlumbaz söndürme sistemlerinde de bakımı yapacak kişilerin yeterlilik belgelerinin olması ve sertifikalı kişiler olması oldukça önemlidir.

Gelişen teknolojinin bir ürünü olan davlumbaz yangın söndürme sistemleri cihaz içerisine yerleştirilen algılayıcılardan oluşan bir sistem olduğundan bu sistemin kurulum, bakım ve onarımını gerçekleştirecek firmanın da bu yeterliliğe sahip olması gerekir. Aksi bir durumda yangının çıktığı ortamda bulunan yanıcı yağlar ve ısının da etkisiyle, diğer alanlara yayılmasının önüne geçmek oldukça zordur.

Davlumbaz yangın söndürme sistemleri hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.